Kokia Ta Tiesa Iš Praeities?

Nežinomas MiestasJei tik pasigilintume į tai, kaip kiekviena šalis pristato savo istoriją ir savo požiūrį į pasaulį, o ypač į kaimyninių šalių istoriją, tai suprastume kaip smarkiai jos gali skirtis. Tų pačių faktų interpretacijos dažnai nesulyginamai kitokios. Kita vertus, atsiranda užuominų apie objektyvius istorijos  tyrimus ir jų pasidalinimą su visuomene. Europoje mokinama, kad Europa ir Egiptas yra civilizacijos Lopšys.  Gal dėl to apie kitų žemynų: Kinijos, Australijos, Afrikos, Amerikos civilizacijas ir jų Istoriją beveik nieko nežinome. Anksčiau Europos (o dabar ir JAV) kolonijinė invazija stipriai visas senąsias civilizacijas naikino ir pakirto. O ar teko girdėti apie Atlantidos civilizaciją? Jei ne, tai nenuostabu, nes oficiali istorikų ir akademikų visuomenė visiškai tai ignoruoja  ir Atlantidos egzistavimą prilygina literatūriniam menui ir mitologijai. Tačiau, nors ir plačiai nediskutuojami, artefaktai išlieka. Tokie radiniai kaip povandeninės piramidės, paskendę miestai randami Bermudo trikampyje ir prie Japonijos ir Indijos pakrančių vis dar lieka nepaaiškinama paslaptimi į kurią, dėl nesuvokiamų priežasčių vengia gilintis daugelis akademikų.

Įdomu, kodėl mokyklose istorijos vadovėliai apie tai nieko neužsimena ir nerašo? Kodėl šie egzistuojantys dalykai netampa mūsų suvokiamos realybės dalimi?

Trumpas, vos penkiolika minučių trunkantis interviu su mokslininku Graham Hancock nepatogiais klausimais. Hm, ką jei jis teisus? 🙂

(galima nusistatyti automatinius lietuviškus subtitrus)

O kaip manai Tu? Pasidalink savo požiūriu ir savo nuomone komentare 😉

 

One comment

 • Sergej
  2016 vasario 1 - 23:57 | Permalink

  Manau, kad musų sąmonė (ar pasąmonė, priklausomai nuo mūsų žinių apie šias sąvokas) yra žinios. Ir pagal manę yra toks visatos protas, nežinau kaip tiksliai jį apibūdinti. Tai tarsi visų žinių ir visos gyvybės šaltinis. Ir mes per savo neilga kūno gyvavimo laikotarpį galime patirti, išgyventi (kartais patirdami siaubingas emocines, dvasines kančias) šio proto suteiktas mums pamokas. Ir tikslas yra paklusti šiam šaltiniui, būti dėkingiems už duotą gyvenimą ir visus potyrius, atsiverti ir pamiršti baimes ir godumą. Nemanau, kad tai svarbu, ar buvo Atlantida ar ne, svarbu, kad žmonės neprarastų ryšio su Šaltinių.

  Mielas drauge, linkių drąsos ir šviesių protų, kurie padės atrasti ir eiti gyvybės kelių.

  P.S. pasiilgau, tikiuosi pavyks prisijungti prie ateinančių renginių.

  Sergej

 • Comments are closed.