Kodėl lietuvius būtų naudinga išsiųsti į Meksiką ar bent iki Ispanijos? (4 iš 4 pozityvumo sūkūrys)

Apkabink mane.

Tai ketvirtas ir paskutinis straipsnelis iš serijos „požityvūmo sūkurys“.

Kiekvienam žmogui yra svarbu jausti, kad jis yra mylimas ir juo yra rūpinamasi. O nuoširdus prisilietimas ar apkabinimas yra viena iš rūpinimosi kitais išraiškų. Kai mes to negauname, mes jaučiame skausmą. Mokslininkai nustatė, jog šis vienišumo skausmas gali prilygti stipriam fiziniam skausmui. Kitaip tariant, smegenys šį vienišumo skausmą interpretuoja panašiai, nesvarbu ar tai būtų sulaužyta koja ar atstūmimo ar vienišumo jausmas.

Buvo atliktas eksperimentas, kuriame dalyviai turėjo žaisti kompiuterinį žaidimą, kurio esmė buvo mėtytis kamuoliu tarpusavyje. Dalyviams buvo pasakyta, jog jie žaidžia su realiais asmenimis, nors iš tikrūjų viskas buvo suplanuota iš anksto ir žaidimas vyko tik tarp vieno realaus žmogaus ir kompiuterio. Po kiek laiko kompiuteris pradėjo mėtyti kamuolį pirmyn ir atgal ignoruodamas esamą dalyvį. To užteko, kad dalyvis pasijustų atstumtas.Tyrėjai pastebėjo, jog kai eksperimento dalyvis nebegaudavo kamuolio, aktyvuodavosi tos pačios jo smegenų dalys, kurios imdavo signalizuoti skausmą, labai panašų į tą, kaip ir susižalojus fiziškai. Taigi, panašu, kad posakis „ skauda širdį“ turi ir tiesioginę reikšmę…

Santykiai yra esminis dalykas, nuo kurio priklauso mūsų „smegenų laimė“. O vienas iš greičiausių metodų išskirti meilės hormoną oksytociną yra per paprasčiausią prisilietimą. Žinoma, nevisada taktiška liesti žmones, kurių nepažįsti, tačiau rankos paspaudimas ar paplekšnojimas per petį gali padaryti labai didelius pasikeitimus emociškai tiek vienai, tiek kitai pusei. Jei liestis prie mažai pažįstamų žmonių yra nejauku, pradėk nuo artimiausiųjų. Pamatysi, kiek daugiau šilumos, pasitikėjimo ir tarpusavio ryšio sukursi, jei paprasčiausiai dažniau uždėsi ranką ant peties ar apkabinsi brangų žmogų.

Prisilietimas yra ypatingai galingas, kurio vertę mes dažnai pražiūrime pro pirštus. Buvo nustatyta, kad prisilietimas prie žmogaus, kurį myli, mažina skausmą. O laikymasis už rankos padeda sunkiose situacijose. Tačiau, tikriausiai stipriausias iš visų yra apkabinimas. Apkabinimas, o ypač ilgas išskleidžia neurotransmiterį ir oksytocino hormoną, kuris sumažina migdolinio kūno reakciją (žemuosius ir primityviuosis inkstintus, stresą ir t.t. ).

Taigi apkabinkite tuoj pat ką nors, o jei šiuo metu nėra nė vieno žmogaus šalia, gal būt gera mintis užsirašyti į atpalaiduojantį masažą 😉 Masažas taip pat bus visapusiškai naudingas, nes mažina stresą, nuovargį ir pagerina miegą. Taip pat gali padidinti serotonino kiekį net iki 30 procentų ir pakelti dopomino kiekį, kuris padeda susikurti gerus naujus įpročius. Žodžiu, bet kokiu atveju, nuoširdžių prisilietimų niekad nebus per daug ;).

Ammos apkabinimasGal būt teko girdėti apie Ammą? Ji garsėja savo dieviškais apkabinimais. Žmonės plūsta, kad ją pamatytų ir apkabintų. Šiandien Amma jau yra apkabinusi per 34 milijonus žmonių, ir šis skaičius tik auga. Panašu, kad Jos apkabinimai tikrai turi magišką galią. Jei turi galimybę Ją pamatyti, tai labai rekomenduoju, nes gali būti, jog tai bus vienas iš tų gyenimo įvykių, kurio nepamirši.

Tačiau, iki susitikimo su Amma svarbu prisiminti, kad tikriausiai geriausias būdas gauti daugiau apkabinimo džiaugmo ir meilės yra suteikti tai kitiems.

Paprasta ar ne? 😉

Jūs tikriausiai mintyse pagalvojote, kad mes lietuviai, šiauriečiai, esam santūrūs ir mums ir taip gerai… bet viduje, neabejoju, kad apie dažnesnį šiltą prisilietimą visi svajoja. Nežinia, kodėl taip nutiko, bet pietuose žmonės apsikabina žymiai daugiau ir ,galbūt, dėl to jie ir šypsosi žymiai daugiau. Tuo įsitikinau ir pats būdamas Meksikoje. Iš pradžių atrodė keista, kad ir pasisveikinant įprasta apsikabinti, o ne ranką spausti ar dar blogiau – linktelti. Grįžęs, net pats to nepajusdamas, visus apkabindavau. Tikriausiai daug kam tai atrodė keista, o aš įsitikinau, kad apsikabinimas yra labai sveikas ir geras įprotis, kurį kiekvienas galime išsiugdyti. Tiesa, kad pajaustume tą pačią dvasią, nereikia taip toli važiuoti. Užtenka nuvykti iki Portugalijos ar Ispanijos ir jus pasitiks pietietiška žmonių šiluma. O, kad nereikėtų ir ten važiuoti, tiesiog dažniau apkabinkite sau brangius žmones ir padarykite tai įpročiu.

Comments are closed.