Rebefingas – kas tai ?

Rebirrthing, conscious breathing.
Rebefingas, samoningas kvėpavimas

Rebefingas – tai atgimimas, gimimas iš naujo. Žodis rebefingas – angliško žodžio rebirthing sulietuvintas variantas. Dar kitaip vadinamas rebirthing-breathwork (rebefingo kvėpavimo technika, kai kvėpavimas ir emocijos išlaisvinami). Šis metodas ne tik plačiai taikomas terapijoje, bet ir naudojamas siekiant asmeninio tobulėjimo, asmenybės vientisumo. Tai puikus įrankis meditacijai ir savirealizacijai.
Amerikoje, Švedijoje  ir daugelyje kitų pasaulio šalių ši metodika oficialiai pripažįstama kaip veiksminga transpersonalinės pshichoterapijos atšaka, tačiau daugelis žmonių šį metodą naudoja ir kaip savęs pažinimo, savęs tobulinimo ir savo pilno potencialo panaudojimo priemonę.
Dažnai rebefingas maišomas su holotropiniu kvėpavimu ir hiperventiliacija, kur kviepuojama greitai, giliai ir aktyviai. Kokia bus rebefingo sesija labai priklauso ir nuo instruktoriaus. Vieni instruktoriai yra linkę į rebefingo procesą įvesti žmones greitai, kiti – lėčiau, pas vienus sesijos labai aktyvios, agresyvios, pas kitus – švelnios. Kiek skirtingų žmonių, tiek skirtingų sesijų. Net gi tas pats instruktorius pravesdamas tokią pat sesiją skirtingiems žmonėms gali tikėtis visiškai skirtingų rezultatų.
Pirmosios rebefingo sesijos buvo atliekamos vandenyje siekiant sukurti sąlygas artimas gimimo momentui. Tačiau veliau pastebėta, kad supaprastintą rebefingo sesijos variantą galima atlikti ir sausumoje. Rebefingo pradininkais laikomi Leonardas Orras, Sandra Ray, Denas Brule.
Rebefingas kaip terapinio kvėpavimo kryptis pradėjo formuotis maždaug 70-aisiais metais. Ir nuo tuo laiko pasaulyje yra priskaičiuojama apie milijonas žmonių praktikuojančių šią kvėpavimo techniką.
Visų rebefingo krypčių ir atmainų pagrindas yra sujungtas ciklinis kvėpavimas, kuris gali būti papildomas įvairiais elementais: atsipalaidavimu, sąmoningumu, afirmacijomis, mantromis, emocijomis ir t.t. Jei rebefingas atliekamas klausantis kliento ir leidžiat šio proceso metu pasireikšti kliento intuicijai – pasiekami geriausi rezultatai, nes tik pačio (paties) žmogaus sistema gali žinoti, kas jam geriausia, bet dažnai tą mūsų vidinį žinojimą užgožia sąmonė – patirtis, auklėjimas, kultūrinė aplinka ir visi kiti veiksniai ribojantys laisvą pasirinkimą, kuriuos ir parodo kvėpavimas. Iš kvėpavimo galima atpažinti kuo žmogus gyvena, kokia jo emocinė būsena ir sveikata. Rebefingo seansą koordinuojančio instruktoriaus tikslas išlaisvinti žmogaus kvėpavimą, kad vidinis žinojimas ir vidinė intuicija neprieštarautų žmogaus prigimčiai būti laimingu ir be vidinių prieštaravimų leistų siekti asmeninių tikslų ar juos atrasti iš naujo.
Kvėpavimo sesijos gali būti pravedamos individualiai arba grupiniuose užsiėmimuose. Po 10 sesijų jau turi atsirasti gebėjimas kvėpavimo sesiją atlikti savarankiškai.
Rebefingas taip pat gali būti atliekamas vandenyje, kur yra tam tikra specifika ar tai daroma šiltame vandenyje ar šaltame – lediniame vandenyje. Rebefingas šiltame vandenyje skirtas išgyventi ir suintegruoti gimimo traumą. Rebefingas šaltame vandenyje padeda emociškai išgyventi mirtį ir išgyvendinti mirties baimę.
Daugiau informacijos apie tai kas yra kvėpavimas ir kokios yra kvėpavimo technikos skaitykite skiltyje „Apie kvėpavimą“.

Comments are closed.