Dan Brule Lietuvoje 2011

Dan BrulePraleidau beveik 6 mėn. su Dan‘u Brule Meksikoje nagrinėdamas klausimus susijusius su kvėpavimu ir tyrinėdamas, kokią praktinę naudą ir įtaką gyvenime gali turėti kvėpavimas. Tačiau jam atvykus į Lietuvą, mano džiaugsmui, jis ir vėl nustebino mane savo paprastumu ir savo įžvalgomis, savo mokymais ir seminarais, kurie kiekvieną kartą pasisuka vis kitais profiliais. Juose paprasti ir nesudėtingi dalykai paliečiami visai kitais aspektais ir visai kita kokybe. Dalyvavau abejose seminaruose, kurie vyko Lietuvoje ir abu buvo unikalūs.

Sutariau su Dan‘u,  kad galėsiu iš Vilniaus  jį nuvežti į seminarą Kaune ir ten jam asistuoti. Paklausiau jo:

– Ar jums teko susitikti su  Babadži (http://en.wikipedia.org/wiki/Haidakhan_Babaji)?

– Taip. Tai buvo asmenybė, kuri netilpo į jokius stereotipus ir rėmus. Jį buvo sunku priskirti kokiai nors kategorijai ar priskirti prie kokių nors šablonų, kuriais mes linkę mąstyti ir vadovautis vakaruose.

– Ar jis mokė kokių nors technikų? – paklausiau aš.

– Pagrindinės jo idėjos buvo mylėti, ir kartoti Dievo vardą, o visa kita t.y. technikos ir mokymai jau seniai užrašyti. Dabar metas praktikuoti ir gyventi pagal tai. Jo tikslas nebuvo sukurti dar viena techniką, jo tikslas buvo parodyti svarbiausią dalyką. Pabrėžti svarbiausią gyvenimo elementą – meilę, kuri keliauja per visas dimensijas. Juk tai vienintelis turtas, kurį galima pasiimti su savimi.

Visi Dan‘o seminarai yra praktinio pobūdžio. Tiek kuklumas, tiek perdėtas entuziazmas paprastai per seminarus susibalansuoja, žmonės turi galimybę tapti laisvesni nuo savo pačių išgalvotų rolių ir personažų, kuriuos mes įkūnijame apie tai net nežinodami, atsiranda gebėjimas ir drąsa būti sąžiningam Sau. Kiekvienas per seminarus gali rasti atsakymus sau į tai, kas yra tikra, o kas išgalvota ir kaip gyventi tokioje plotmėje tarp tiek daug dalykų, kurie iš tiesų nėra tikri, bet mes skiriame jiems tiek daug dėmesio.

– Per kiek laiko galima nušvisti? – nuskambėjo vienas klausimas per seminarą.

– Pasak Patandžialio (seniausiųjų mums žinomų rašytinių šaltinių apie jogą autorystė priklauso Patandžialiui. Jis užrašė „Jogos Sutras“ – vienas iš labiausiai cituojamų ir nagrinėjamų tekstų apie jogą), tai priklauso nuo praktikos intensyvumo. Tačiau nušvitimui turi užtekti vieno įkvėpimo ir iškvėpimo, ir iš esmes tai klausimas ne apie laiką. Viskas gali įvykti per akimirką! Buda teigė, kad sekanti akimirka yra jau visai kitokia, negu prieš tai akimirką, tačiau protas visa laiką atsilieka per akimirką…

Comments are closed.